Destek Hattı: (0212) 438 0 954

Tabldot Yemek Nedir?

Tabldot yemek, alakart restoranların aksine size özel yemeklerin yapılmadığı, hazırda olan günün yemekleri ya da günün menüsündeki yemeklerin servis edildiği yemek yöntemidir. Yani tabldot yemek, önceden hazırlanmış bir menünün sabit bir fiyat teklifi sunularak hizmet verilmesidir.

Tabldot Yemek Avantajları

  • Tabldot yemekte menüler genellikle planlı şekilde yapılır. Böylece düzenli olarak tabldot yemek tüketilmesi sağlıklı ve dengeli bir beslenme sağlayabilmektedir. Tabi ki buradaki önemli faktör tabldot yemek menüsünün bir uzman tarafından hazırlanmış olmasıdır. Aksi halde bu avantaj dezavantaja dönüşerek sağlıksız beslenmeyi beraberinde getirmiş olabilir.
  • Tabldot yemek fiyat olarak oldukça önemli avantajlara sahiptir. Çünkü standart bir hizmet neticesinde standartlaşmanın vermiş olduğu tüm maliyet avantajlarını içeriğinde barındırır. Ayrıca israf ve ziyan olarak da önemi maliyet avantajlarına sahiptir.
  • Tabldot yemeğin bir başka avantajı da zamandır. Belki ilk bakışta önemli görülmeyebilir fakat özellikle büyük şirketler için olmazsa olmaz bir konudur bu zaman konusu. Çünkü alakart yemek hizmetiyle tabldot yemek hizmeti arasında ciddi derecede zaman farkı bulunmaktadır. Tabldot yemek toplu olarak yapıldığından dolayı yapılış süresi (örneğin 200 dakika 100 kişi yemek yiyorsa 2 dakika) kişi başı olarak çok kısa bir zamana tekabül eder. Öte yandan alakart ise yemeğine göre değişmekle beraber 20 dakika ila 40 dakikayı bulabilen sürelerde gerçekleşir.

Tabldot Yemek Dezavantajları

  • Tabldot yemekler toplu olarak üretilmesinden dolayı lezzet kalitesi olarak alakart hizmete göre doğal olarak daha düşüktür.
  • Tabldot yemekler istenmeyen yemeklerin menüde olması durumunda israf ve ziyana yol açabilmektedir. Özellikle bir çok kişi tarafından beğenilmeyen bir yemeğin (Örneğin; brokoli yemeği) menüye konulması durumunda o yemek herkes tarafından tüketilmeyeceğinden dolayı israfa yol açabilmektedir.

Bu yazıda tabldot yemeğin ne olduğu ve tabldot yemeğin avantajları ve dezavantajları karşılaştırmalı olarak anlatılmıştır. Konu hakkında daha detaylı bilgi için diğer makale ve yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Tabldot ve türevleri hakkında her türlü bilgi için sitemizi araştırabilirsiniz.

İletişim
Net Kurumsal Tabldot Yemek
Çobançeşme Mah. Nish İstanbul C/68 Bahçelievler/İSTANBUL
Tel: (0212) 438 0 954
Fax: (0212) 438 0 953
Web: www.tabldot.org
E-Posta: info@tabldot.org
Anahtar Kelimeler

tabldot, tabldot yemek, tabldot yemek firması, yemek şirketi, catering firması, catering şirketi, yemek firmaları, yemek şirketleri, catering firmaları, catering şirketleri, istanbul yemek firmaları, tabldot yemek firmaları, toplu yemek firmaları, hazır yemek firmaları, büyük catering firmaları, catering hizmeti, catering hizmetleri

Tabldot