Destek Hattı: (0212) 438 0 954

Catering Firmaları

catering firmaları

Bu yazıda catering firmaları hakkında bilmeniz gereken bazı bilgiler yer alacaktır. Catering firması seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiği, catering firmalarının çalışma prensiplerinin nasıl olduğu gibi catering sektörüne dair bir takım bilgiler olacaktır.

Öncelikle catering kelimesinin ne ifade ettiğiyle başlayabiliriz. Catering yabancı bir kelime olup Türkçe değildir. Fakat ülkemizde sıkça kullanılmaktadır. Sektörü çok net bir şekilde ifade edebilen bir kelime olmasından dolayı kullanımı oldukça yaygındır. Yani yemek denildiği zaman çok geniş bir anlam ifade ettiğinden dolayı catering kelimesi anlatmak istediğimizi daha doğru ifade etmektedir. Catering işi yapan ya da catering hizmeti veren firmalara da catering firmaları denmektedir.

Catering firmaları genel olarak toplu yemek üretimi yapar ve müşterilerine yemek hizmeti sağlar. Yemeklerin üretimi ve sunumunu içeren bu süreç içerisinde de vermiş olduğu hizmet karşılığında müşterilerine kişi başı bir ücretlendirme uygular. Örneğin 80 kişilik bir firma 80 x Birim Fiyat şeklinde ücretlendirilir. Bu çalışma şekli sayesinde firmalar bir personel için ödenen yemek maliyetini de rahatlıkla hesaplayabildiği gibi yemek işini de uzmanlara bırakmanın rahatlığı içerisinde olmaktadır.

Bir catering firması seçerken öncelikle dikkat etmeniz gereken hijyen ve kullanılan malzemelerin güvenilirliğidir. Catering firmasının üretim yerini mutlaka ziyaret edin ve yemeklerde kullanılan malzemelerin ne olduğunu kendilerinden isteyin. Öte yandan yasal olarak zorunluluk gereken bazı belgelerin var olup olmadığını kontrol edin.

İletişim
Net Kurumsal Tabldot Yemek
Çobançeşme Mah. Nish İstanbul C/68 Bahçelievler/İSTANBUL
Tel: (0212) 438 0 954
Fax: (0212) 438 0 953
Web: www.tabldot.org
E-Posta: info@tabldot.org
Anahtar Kelimeler

tabldot, tabldot yemek, tabldot yemek firması, yemek şirketi, catering firması, catering şirketi, yemek firmaları, yemek şirketleri, catering firmaları, catering şirketleri, istanbul yemek firmaları, tabldot yemek firmaları, toplu yemek firmaları, hazır yemek firmaları, büyük catering firmaları, catering hizmeti, catering hizmetleri

Tabldot