Destek Hattı: (0212) 438 0 954

Yemek Firması

yemek firması, yemek menüsü
Yemek Firması, Yemek Menüsü

Yemek firması, kısaca yemek üreten ve satan firmalara denmektedir. Aslında çok genel bir tabir gibi görülen “yemek firması” terimi aslında çok spesifik bir konuda hizmet veren firmaları anlatmaktadır. Örneğin, yemek üretimi gerçekleştiren bir restoran yemek firması değildir. İhtiyacı olan yemeği kendi bünyesinde üreten ve yemek satmayan firmalar da yemek firması değildir. Yemek firması, “catering” diye tabir ettiğimiz hizmeti gerçekleştiren, profesyonel olarak yemek üretimi gerçekleştiren, dağıtımını yapan ve müşterilerinde bu yemeklerin sunumunu yapan ve boş kapların temizliğine kadar olan süreci üstlenen firmalara denmektedir. Yani bir yemek firması ihtiyacınız olan yemek hizmetinin tüm süreçlerini üstlenir ve size bu hizmeti faturalandırılır.

Yemek Firması Nasıl Faturalandırma Yapar?

Yemek firmaları günlük olarak gönderilen yemeklerin faturalarını haftalık ya da aylık olarak müşterilerine yansıtır ve talep edilen yemek miktarınca ücret talep eder. Yemek hizmeti için ihtiyaç olarak karabiber, tuz, ketçap, mayonez gibi düzenli tüketilen ürünler ya da benmari, buzdolabı, bulaşık makinesi gibi yatırımlar da yine yemek firması tarafından anlaşmanıza bağlı olarak ücretsiz karşılanır. Kısacası bir yemek firmasıyla çalışıyorsanız yalnızca istemiş olduğunuz yemeğin ücretini verirsiniz ve tüm kurulumlar ve yatırımlar yemek firması tarafından karşılanır.

Yemek Firması Kaç Çeşit Yemek Üretir?

Ortalama bir yemek firması 4 çeşit yemek üretir. Bu üretim şekline tabldot da denmektedir. Fakat günümüzde bir çok yemek firması 2 çeşit çorba 2 çeşit ana yemek gibi yemek çeşitlerini arttırarak müşterilerine yemek seçme şansı sunmaktadır. Yine aynı şekilde müşterilerinin talepleri doğrultusunda salad bar diye tabir edilen salata sunumu gerçekleştirilir. Bu salata sunumu ise genellikle 4, 6 ya da 8 çeşit olarak sunulur. Müşterinin isteğine göre kimi zaman bu sayı 10 çeşit ila 15 çeşide kadar çıkabilmektedir. Özetle toplam olarak bir yemek firmasında 4 çeşit yemek üretildiği gibi, toplam çeşit sayısı 30’lara varan sayıda çeşit de üretilebilmektedir.

Hangi Yemek Firmasıyla Çalışmak Uygun Olur?

Yemek hizmeti genel itibariyle taşıma yemek hizmeti olarak gerçekleştiğinden dolayı konumunuza yakın yemek firmasından alacağınız hizmet uzak bir noktadan alacağınız hizmete göre daha kaliteli olduğu söylenebilir. Tabi ki bu yemek firmasına göre değişkenlik gösterebilmektedir fakat genel olarak konumunuza yakın olan firmaları tercih etmeniz faydanıza olacaktır.

İletişim
Net Kurumsal Tabldot Yemek
Çobançeşme Mah. Nish İstanbul C/68 Bahçelievler/İSTANBUL
Tel: (0212) 438 0 954
Fax: (0212) 438 0 953
Web: www.tabldot.org
E-Posta: info@tabldot.org
Anahtar Kelimeler

tabldot, tabldot yemek, tabldot yemek firması, yemek şirketi, catering firması, catering şirketi, yemek firmaları, yemek şirketleri, catering firmaları, catering şirketleri, istanbul yemek firmaları, tabldot yemek firmaları, toplu yemek firmaları, hazır yemek firmaları, büyük catering firmaları, catering hizmeti, catering hizmetleri

Tabldot